Uroczystość zakończenia kursu nr 6 - Biegli Sądowi, Rzeczoznawcy, Instytut, biegły sądowy, rzeczoznawca samochodowy, wycena maszyn

INSTYTUT TECHNIKI MOTORYZACYJNEJ Sp. z o.o.
ITM
INSTYTUT TECHNIKI MOTORYZACYJNEJ Sp. z o.o.
Przejdź do treści

Uroczystość zakończenia kursu nr 6

Szkolenia > Wybrane relacje ze szkolen
Relacja z uroczystości zakończenia VI edycji kursu rzeczoznawczego

W dniu 16 listopada 2019 r. w Gościńcu KORONA w Rzeczce k/Walimia odbyła się uroczystość zakończenia VI edycji kursu przygotowującego do pełnienia funkcji rzeczoznawcy i biegłego sądowego z zakresu techniki motoryzacyjnej i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

 
Z ramienia Oddziału SIMP (będącego współorganizatorem kursu) uczestniczyli w niej v-ce prezesi oddziału, skarbnik, sekretarz, członkowie Sądu koleżeńskiego, przewodniczący Komisji kwalifikacyjnej i Komisji rewizyjnej. Większość przybyła razem z małżonkami. Zaproszono także kilku absolwentów wcześniejszych edycji kursu, którzy z powodzeniem pełnią funkcje stałych biegłych sądowych przy różnych sądach. Dzięki temu nowi absolwenci mogli osobiście porozmawiać o przydatności wiedzy przekazywanej na kursie oraz o realiach pracy w charakterze rzeczoznawcy i biegłego.

 
Część oficjalną rozpoczął dyrektor Instytutu Dariusz Ryl.

Pierwszym punktem było wręczenie legitymacji nowym członkom SIMP, którzy rozpoczęli właśnie naukę na kursie VII edycji. W gronie członków Stowarzyszenia przywitał ich v-ce prezes Oddzialu Henryk Świrydowicz.

Następnie Dariusz Ryl wręczył absolwentom certyfikaty poświadczające ukończenie kursu i posiadanie kwalifikacji rzeczoznawcy, a v-ce prezes Oddziału SIMP Krzysztof Czaja certyfikaty poświadczające ukończenie kursu oraz stażu asystenckiego, uprawniające do ubiegania się o tytuł rzeczoznawcy SIMP.
Każdy z absolwentów opowiedział o swoim doświadczeniu zawodowym.
Na koniec tej części jeden z wykładowców, dr inż. Wojciech Krugiełka zachęcił absolwentów do dalszego podnoszenia kwalifikacji.

Kolejnym punktem programu było sympozjum szkoleniowo-informacyjne, w którym absolwenci kursów przedstawili cztery referaty:
  1. Omówienie wyników eksperymentu wz. „maksymalne opóźnienie hamowania uzyskiwane przez współczesne samochody osobowe na drodze publicznej – wpływ rodzaju ogumienia i wyposażenia w układ ABS oraz ślady pozostawiane na jezdni” – absolwent kursu VI edycji,  Dawid Stegnicki.
  2. Odczyt danych elektronicznych za pomocą urządzenia BOSCH CDR i licencjonowanego oprogramowania – możliwości i ograniczenia – absolwent kursu V edycji,  Bartosz Brzóska.
  3. Efekty zastosowania wiedzy zdobytej na kursie w pracy rzeczoznawcy - absolwent kursu I edycji, Jacek Świadek
  4. Zakres wiedzy i kwalifikacji wymaganych do obsługi pojazdów hybrydowych i elektrycznych – ekspert firmy ZF, absolwent kursu V edycji, Michal Głażewski.

Zapowiedziano organizację szkolenia na temat obsługi pojazdów hybrydowych i elektrycznych, przeznaczonego dla rzeczoznawców, diagnostów i pracowników serwisów motoryzacyjnych, w programie, którego znajdą się informacje techniczne z zakresu konstrukcji i obsługi takich pojazdów oraz informacje dotyczące eksploatacji urządzeń elektrycznych o napięciu znamionowym do 1 kV. Uwieńczeniem szkolenia będzie egzamin kwalifikacyjny i uzyskanie uprawnień energetycznych.

 
 
 
O godz. 19.00 zaproszono wszystkich na uroczysty bankiet. Kameralną oprawę muzyczną zapewnił zespół „Raj”, dzięki któremu wszystkie małżeństwa często wychodziły na parkiet.
Inni wykorzystali tą okazję do nawiązania bliskich znajomości i wymiany doświadczeń zawodowych.
 
Uczestnicy rozjechali się w niedzielę po śniadaniu.
 
 
Poniżej prezentujemy wybrane zdjęcia z tej uroczystości.
2003 - 2021
Wróć do spisu treści