Szkolenie 26,27.11.2011 - Biegli Sądowi, Rzeczoznawcy, Instytut, biegły sądowy, rzeczoznawca samochodowy, wycena maszyn

INSTYTUT TECHNIKI MOTORYZACYJNEJ Sp. z o.o.
ITM
INSTYTUT TECHNIKI MOTORYZACYJNEJ Sp. z o.o.
Przejdź do treści

Szkolenie 26,27.11.2011

Szkolenia > Wybrane relacje ze szkolen

W dniach 26 i 27 listopada 2011r. odbyło się szkolenie specjalistyczne dla rzeczoznawców samochodowych i biegłych sądowych z zakresu techniki motoryzacyjnej i rekonstrukcji wypadków oraz osób, które przygotowują się do takiej pracy.

Program obejmował następujące tematy:


1.
Zasady opracowywania opinii.

Omówiono następujące zagadnienia:
Przedmiot i zakres opinii.
Analiza materiału dowodowego.
Konstrukcja opinii.
Wizja i eksperyment.


2.
Cechy osobowe uczestników zdarzenia mające wpływ na zaistnienie i przebieg wypadku.


Omówiono następujące zagadnienia:
Proces widzenia
(autorski materiał będący wynikiem badań prowadzonych przez ITM – rozszerzona wersja wykładu wygłoszonego na Konferencji pod hasłem "Kryminalistyka - mity, a rzeczywistość" zorganizowanej przez  Polskie Towarzystwo Kryminalistyczne w dniach 28-30 maja 2009r. w Ciechocinku ).
Czas reakcji kierowcy.Uczestnicy otrzymali certyfikaty potwierdzające uczestnictwo w szkoleniach oraz autorskie materiały zawierające praktyczne kompendium wiedzy z omawianego zakresu.

Wzorem poprzednich szkolenie zorganizowano w pensjonacie Korona w miejscowości Rzeczka k/Wałbrzycha, atrakcyjnie położonym w malowniczych Górach Sowich.
Wykładowcami byli doświadczeni rzeczoznawcy i biegli sądowi. Dzięki temu zapewniono praktyczne podejście do omawianych zagadnień, uwzgędniając problemy na jakie napotykają biegli i rzeczoznawcy w swojej pracy.

W sobotni wieczór oraz w czasie przerw uczestnicy w kuluarach wymieniali doświadczenia i dyskutowali o napotykanych problemach.


Szkolenie to zorganizowano w ramach 18-to miesięcznego kursu specjalistycznego przygotowującego do samodzielnej pracy w charakterze rzeczoznawcy i biegłego sądowego.
Uczestnicy kursu jednocześnie odbywają staż asystencki w TRTMiRD SIMP.
                  


GALERIA ZDJĘCIOWA:


   Biegły sądowy, rzeczoznawca samochodowy, rekonstrukcja wypadków, wycena szkody, wycena pojazdu, wycena maszyn i urzadzeń, ekspertyza techniczna, opinia bieglego rzeczoznawcy, itp.


2003 - 2021
Wróć do spisu treści