Szkolenie 14,15.03.2008 - Biegli Sądowi, Rzeczoznawcy, Instytut, biegły sądowy, rzeczoznawca samochodowy, wycena maszyn

INSTYTUT TECHNIKI MOTORYZACYJNEJ Sp. z o.o.
ITM
INSTYTUT TECHNIKI MOTORYZACYJNEJ Sp. z o.o.
Przejdź do treści

Szkolenie 14,15.03.2008

Szkolenia > Wybrane relacje ze szkolen

W dniach 14 i 15 marca 2008r. w Stęszewie k/Poznania odbylo sie pierwsze w Polsce teoretyczno-praktyczne szkolenie specjalistyczne dla biegłych sądowych i rzeczoznawców na temat :


ZABUDOWY I WYPOSAŻENIE SPECJALNE POJAZDÓW UŻYTKOWYCH
Omówiono nastepujące zagadnienia :
rodzaje oraz podstawy budowy i identyfikacji podwozi, zabudów i wyposażenia specjalnego pojazdów użytkowych,
metody wyceny wartości rynkowej,
ocena i kwalifikacja uszkodzeń zabudów,
określanie czasochłonności napraw,
wycena kosztów naprawy zabudów.


Ze względu na brak specjalistycznej literatury prawidłowa wycena wartości pojazdów użytkowych, a zwłaszcza ocena i kwalifikacja uszkodzeń zabudów i wyposażenia specjalnego oraz wycena kosztów ich naprawy stanowią wyjątkowo trudne zadanie. Opinie wydawane w tym zakresie na ogół zawierają szereg merytorycznych błędów. Wychodząc na przeciw potrzebom biegłych sądowych, rzeczoznawców i pracowników Towarzystw Ubezpieczeniowych zajmujących się wyceną wartości oraz likwidacją szkód w pojazdach użytkowych przygotowano niniejsze szkolenie.  Celem było przekazanie merytorycznej wiedzy na temat zabudów i wyposażenia specjalnego pojazdów użytkowych.

Uczestnicy otrzymali certyfikat potwierdzający uczestnictwo w szkoleniu oraz materiały zawierające praktyczne kompendium wiedzy z omawianego zakresu.


Szkolenie odbylo się w Stęszewie, w Motelu A & B, malowniczo położonym bezpośrednio nad Jeziorem Dębskim ( przy trasie Poznań – Wrocław ). Cześć praktyczną zorganizowano na terenie firmy GAREX Sp. z o.o. będącej liderem w dziedzinie produkcji i naprawy zabudów pojazdów użytkowych.  Wykłady prowadzili doświadczeni rzeczoznawcy i biegli sądowi oraz pracownicy firmy GAREX.


GALERIA ZDJĘCIOWA:

   Biegły sądowy, rzeczoznawca samochodowy, rekonstrukcja wypadków, wycena szkody, wycena pojazdu, wycena maszyn i urzadzeń, ekspertyza techniczna, opinia bieglego rzeczoznawcy, itp.


2003 - 2021
Wróć do spisu treści