Szkolenie 11,12.06.2011 - Biegli Sądowi, Rzeczoznawcy, Instytut, biegły sądowy, rzeczoznawca samochodowy, wycena maszyn

INSTYTUT TECHNIKI MOTORYZACYJNEJ Sp. z o.o.
ITM
INSTYTUT TECHNIKI MOTORYZACYJNEJ Sp. z o.o.
Przejdź do treści

Szkolenie 11,12.06.2011

Szkolenia > Wybrane relacje ze szkolen

W dniach 11 i 12 czerwca 2011r. odbyło się szkolenie specjalistyczne dla rzeczoznawców samochodowych i biegłych sądowych z zakresu techniki motoryzacyjnej i ruchu drogowego oraz osób, które przygotowują się do takiej pracy.

Program obejmował następujące tematy:


1.
POWYPADKOWE BADANIE POJAZDU

Omówiono następujące zagadnienia:

Przygotowanie badań.
Diagnostyka układów jezdnego, zawieszenia i kierowniczego.
Diagnostyka układu hamulcowego.
Kryminalistyczne badanie pojazdów.
Określanie zakresu uszkodzeń i parametrów deformacji.
Opis badania.
Dokumentowanie przebiegu i wyników.


W części praktycznej szkolenia wykonano badania opóżnienia hamowania uzyskiwanego przez różne samochody osobowe przy pełnym hamowaniu.
(Badanie takie, wykonane na miejscu zdarzenia pojazdem biorącym udział w wypadku potrącenia pieszego daje podstawy do precyzyjnego odtworzenia prędkości pojazdu i dokładnej rekonstrukcji wypadku. Ma to ogromne znaczenie dla ustalenia odpowiedzialności kierującego pojazdem.
W naszym Instytucie można zakupić pzyrząd do wykonywania takich pomiarów, specjalnie skonstruowany dla potrzeb rekonstrukcji wypadków i procesowego dokumentowania wyników pomiarów.)


2.
POWYPADKOWE OGLĘDZINY MIEJSCA WYPADKU DROGOWEGO

Omówiono następujące zagadnienia:

Przygotowanie oględzin.
Zabezpieczanie śladów.
Zasady i metody wymiarowania.
Sporządzanie szkicu sytuacyjnego.
Sporządzanie dokumentacji fotograficznej.
Obsluga programu PLAN firmy Cyborg Idea.


Uczestnicy otrzymajli certyfikaty potwierdzające uczestnictwo w szkoleniach oraz autorskie materiały zawierające praktyczne kompendium wiedzy z omawianego zakresu.

Wzorem poprzednich szkolenie zorganizowano w pensjonacie Korona w miejscowości Rzeczka k/Wałbrzycha, atrakcyjnie położonym w malowniczych Górach Sowich.
Wykładowcami byli doświadczeni rzeczoznawcy i biegli sądowi. Dzięki temu zapewniono praktyczne podejście do omawainych zagadnień, uwzgędniając problemy, na jakie napotykają biegli io rzeczoznawcy w swojej pracy.


Szkolenie to zorganizowano w ramach 18-to miesięcznego kursu specjalistycznego przygotowującego do samodzielnej pracy w charakterze rzeczoznawcy i biegłego sądowego.
Uczestnicy kursu jednocześnie odbywają staż asystencki w TRTMiRD SIMP.
                  


GALERIA ZDJĘCIOWA:


   Biegły sądowy, rzeczoznawca samochodowy, rekonstrukcja wypadków, wycena szkody, wycena pojazdu, wycena maszyn i urzadzeń, ekspertyza techniczna, opinia bieglego rzeczoznawcy, itp.


2003 - 2021
Wróć do spisu treści